Najbardziej obciążającym czynnikiem działającym na dachy i kominy jest wiatr i to właśnie on pomaga przedostać się wodzie przez najmniejsze szczeliny i pęknięcia. Głęboko penetrujące o mocnych właściwościach hydrofobowych impregnaty DYNASIL® są prostym i skutecznym rozwiązaniem problemu przeciekających kominów. Niskie napięcie powierzchniowe sprawia, że woda jest blokowana na całej powierzchni komina również w miejscach szczelin i pęknięć. Do impregnacji kominów z cegieł klinkierowych i ręcznie formowanych zalecane jest stosowanie impregnatów rozpuszczalnikowych takich DYNASIL® KLINKIER lub DYNASIL® WET.
DYNASIL® KLINKIER - impregnat do klinkieru i cegieł ręcznie formowanych bez zmiany koloru. DYNASIL® WET - impregnat do klinkieru i cegieł ręcznie formowanych z efektem mokrej powierzchni.
5 Comments
Latem kupiłem ten preparat do impregnacji komina, cegła pełna na zaprawie też z wyższej półki, okazało się że komin przecieka poprzez fugi. Obserwowałem zjawisko przeciekającego komina dosyć długo, podczas ulewnych deszczy wchodziłem na dach i się zastanawiałem dlaczego cieknie. Założyłem czapkę blaszaną, w kominy wentylacyjne założyłem kratki, poprawiłem obróbkę a i tak ciekło podczas kilku dni padania deszczu. Latem postanowiłem kupić Wasz impregnat, pomalowałem go cztery razy gdzie najbardziej się skupiłem na impregnacji fug. Czekałem na deszcz który w ostatnim czasie nie dawał spokoju, padało i padało. Codziennie obserwowałem kominy i są zupełnie suche, wcześniej przy mniejszych i krótszych deszczach były mokre.. Rewelacyjny produkt w który wcześniej jak go kupowałem nie wierzyłem, a efekt jest rewelacyjny.
Rafał
U mnie jak na razie problem też zniknął, zobaczymy jak będzie dalej. Dzięki za fachową poradę
Moim zdaniem nie do końca jest tak źle z tą dziurawką. Po prostu 90% kominów jest z takiej cegły i stąd większość problemów z przeciekającym kominem dotyczy oczywiście kominów z dziurawki. To jest statystyka. Sam mam kominy systemowe, dosyć wysoko wystające ponad dach i gdy przyszło do ich wykończenia to miałem dylemat czy użyć cegły pełnej czy dziurawki do obmurowana. Dla mnie problemem nie była cena, ale nie pasowała mi masa takiej konstrukcji z cegły pełnej (mimo że producent komina twierdził że można..) Ostatecznie obmurowałem cegłą połówkową, a że niestety ta występuje tylko z dziurami to mam komin z dziurawki. Spoina pełna, dobra zaprawa, dokładne obróbki i kominy nie ciekną.
Po woli zaczynałem myśleć o rozebraniu komina, stosowałem wcześniej kilka impregnatów ale efekt albo żaden albo wytrzymywał maksymalnie krótkie opady.
Komin stoi, nie przecieka, wygląda że problem rozwiązany. Mineło 8 miesięcy i żaden deszcz nie dał rady więc liczę że tak już zostanie. Stanowczo mogę polecić pierwsze trwałe efekty po kilku próbach z innymi "nano" cudami.
działa 🙂